50% ZĽAVA NA STOVKY PRODUKTOV >>

Set na výrobu repelentnej sviečky Citronela

Kód produktu:   TGC0020

Repelentná sviečka Citronela Vás osvieži, ochráni pred hmyzom a krásne prevonia Váš domov.Prírodný esenciálny olej z citronely, ktorý sviečka obsahuje, je silne antiseptický, je to prirodzený antioxidant a má antibakteriálny, protiplesňový a antivírusový účinok. Podporuje koncentráciu a činnosť mozgu, pomáha pri infekciách horných dýchacích ciest, bolesti svalov či menštruačných bolestiach a má výborný repelentný účinok.

Náš set na výrobu ekologickej sviečky vám umožní zrecyklovať váš použitý kuchynský olej priamo u vás doma. Odbremeníte tým životné prostredie od zaťažujúceho odpadu a sami seba od dilemy čo s použitým olejom. Set je tiež výborný darček pre každého kto rád relaxuje a záleží mu na životnom prostredí.


Ako na to?

 1. Pokiaľ idete použiť použitý kuchynský olej treba ho prefiltrovať cez kuchynské sitko alebo ešte lepšie cez filtračný papier na kávu. Nechajte olej usadiť sa aspoň 24 hodín predtým ako sa ho bude chystať zrecyklovať.
 2. Nalejte prefiltrovaný olej do nádoby vhodnej do mikrovlnky.
 3. Dajte olej zohriať do mikrovlnky na 1 minútu pri najvyššom výkone. 1 minúta je odhadovaný čas, samozrejme záleži na výkone Vašej mikrovlnky. POZOR OLEJ BUDE VEĽMI HORÚCI.
 4. Do oleja nasypte celé 20g balenie zmesy na sviečku a miešajte až kým sa zmes neroztopí a splynie s olejom. Pokiaľ sa zmes nevie roztopiť, dajte späť do mikrovlnnej rúry na 30 sekúnd.
 5. Zmes potom vylejte do sklennej alebo inej nádoby, v ktorej chcete sviečku mať. Nádoba musí byť z nehorlavého, tepluvzdorného a neporézneho materiálu.
 6. Nechajte vosk chladnúť 2-5 minút a potom pomocou držiaka na knot umiestnite knot do stredu sviečky.
 7. Nechajte sviečku úplne vychladnúť a stuhnúť. Pre zapálením sviečky odstrihnite knot na dĺžku asi 1 cm.
 • Obsahuje: 1 sviečku v skle
 • 2 DIY zmesy na výrobu sviečky, 2 knoty, 2 držiaky na knoty
 • Vyrobené z rastlinných olejov
 • Čas horenia: 30 hodín
 • Dostupné vo viacerých vôňach
 • Skladom. Môže byť u vás už 28.02

  15.99 €
  12.79 €
  POŠTOVNÉ ZDARMA pri nákupe nad 75.00 €.

  Prečo nakupovať na Dedoles.sk

  Poštovné zdarma pri objednávke nad 75 €.
  Jednoduché vrátenie až do 100 dní.
  95 % spokojných zákazníkov.
  Sme EKO a záleží nám na ochrane prírody.