Viac o kvalite našich produktov

Certifikovaní výrobcovia

Ešte pred výrobou našich veselých kúskov si zisťujeme detailné informácie o našich potenciálnych výrobcoch. Žiadame doloženie potrebných platných ekologických i etických certifikátov, ale aj kontrolu samotnej výrobne. Po zaradení výrobcu do nášho zoznamu naši kontrolóri sledujú napríklad aj čistotu výrobne. Náš kvalitár vie povedať aj to, či má dielňa vyhovujúci počet prístrojov pri kapacite, ktorú sme si objednali. Stroje spočíta a tak rozozná, či výrobca preháňa a posúva naše objednávky iným fabrikám. Pokiaľ výrobca neprejde prísnym výberovým konaním alebo po čase prestane spĺňať podmienky, tak nasleduje jeho vyradenie zo zoznamu dodávateľov.
Od našich dodávateľov vyžadujeme certifikát Amfori BSCI alebo SEDEX, ktoré zaručujú zabezpečenie dobrých pracovných podmienok, dodržiavanie ľudských práv, ochranu životného prostredia a všetkých legislatívnych noriem a predpisov.

Ako prebieha náš proces kontroly kvality?

Po overení výrobcu si určíme presnú technickú špecifikáciu produktu. Následne nám výrobca dodá vzorky. Tie naši kolegovia z produktového oddelenia testujú každodenným nosením a praním. Produkt prejde do výrobnej etapy až vtedy, keď je plne ukončená predvýrobná kontrola vzoriek a sme s ňou na 100 % spokojní. Vo výrobnej fáze pokračujeme s náhodnými kontrolami. Za jeden rok prejdú naši výrobcovia asi 130 takýmito kontrolami (v závislosti od počtu vyrobených kusov). Okrem toho kontrolujeme produkty aj pri samotnom príjme tovaru do nášho skladu. Rukami našich kontrolórov takto prejde priemerne 16 miliónov kusov oblečenia ročne.

Rozdiely v materiáloch = rozdiely v kvalite

Okrem očividných bodov kontroly musíme brať ohľad aj na materiály, z ktorých sú naše kúsky vyrobené. Naše produktové rady sa materiálmi líšia. Rozlišujeme aj spôsob výroby – tkanina/úplet. Napríklad bavlnené priadze v tkaninách musia mať vyšší zákrut, čo výrazne zvyšuje ich pevnosť aj pevnosť samotného výrobku, i keď na dotyk pôsobia spočiatku tvrdšie. Výrobky z úpletu okrem prirodzenej pružnosti spôsobenej pletením majú vyššiu pružnosť aj vďaka elastanu – pôsobia vďaka nemu ešte pružnejšie. Výrobky vyrobené zo 100 % bavlny nie sú úplet, ale tkanina, preto nie sú pružné a na dotyk pôsobia tvrdšie. Je to daň za cielenú snahu zvýšiť životnosť výrobku.

Správna starostlivosť je základ dlhej životnosti produktu

Pre správnu starostlivosť o naše veselé proukty navštív stránku venovanú starostlivosti o produkty: https://www.dedoles.sk/starostlivost-o-produkty. Je potrebné dodržiavanie predpísaných ošetrovacích symbolov uvedených na etikete každého produktu – výrobky je potrebné prať pri maximálnej teplote 40 °C a nemali by byť sušené v sušičke. Ak je sušenie povolené, tak tiež pri maximálnej teplote 40 °C. Občas sa výrobky perú alebo sušia pri vyšších teplotách, následkom čoho dochádza k intenzívnejšiemu vyzrážaniu polyamidových nití a na textile sa začnú tvoriť hrčky.

Zbieranie feedbacku od zákazníkov, ktorí si produkt zakúpili

Naše oči sa nezatvoria hneď ako zákazník tovar nakúpi – práve naopak. Investujeme nemalé peniaze do prieskumov zameraných na spokojnosť s naším e-shopom a tiež s kvalitou produktov. Zaujíma nás zákaznícky pohľad na dodržanie kvality, za ktorú si naši zákazníci zaplatili. Prieskumy pre nás vykonáva nezávislá externá prieskumná agentúra na kvartálnej báze. S týmito informáciami ďalej pracujú naši kolegovia na produktovom oddelení a oddelení kvality. Podľa týchto dát následne upravujeme technické špecifikácie našich veselých produktov.