Udržateľná letná kolekcia dáva druhú šancu plastom

Prichádza čas prázdninových dovoleniek. Spestri si leto našimi veselými plavkami, ktoré sú vyrobené z recyklovaného polyesteru a polyamidu. Vďaka udržateľnému materiálu sa spotrebuje menej nových surovín a zníži sa tak množstvo odpadu. Navyše budeš mať dobrý pocit, že si urobil/a niečo užitočné pre našu planétu.

Vysnívanou dovolenkovou destináciou je pre mnohých Bali. No i tento kúzelný ostrov v Indonézii zápasí s množstvom plastového odpadu a je jedným z príkladov, ktoré nás inšpirovali vytvoriť našu letnú kolekciu z recyklovaných materiálov. Ročne tu podľa SungaiWatch Impact reportu skončí v riekach až 33 000 ton plastu. Toto číslo každým rokom stúpa spolu s rastúcou populáciou a zvyšujúcou sa spotrebou.

Pre naše veselé výrobky neustále hľadáme nové udržateľné materiály. Dbáme na to, aby sa ich kvalita naďalej zlepšovala a aby sa predlžovala ich životnosť. Aj preto sme na výrobu tohtoročnej kolekcie plaviek použili inovatívny materiál Lycra X-life, vďaka ktorému lepšie odolávajú slnečnému žiareniu a chlóru, ktorý sa nachádza v bazénoch. Zároveň sú mäkké na dotyk a pružné, takže dokonalo sedia.

Recyklovaný polyester, z ktorého sú vyrobené pánske a chlapčenské plavky, pochádza z plastových fliaš a starých textílií. Obaly sú však tiež veľmi dôležité! Na balenie našich výrobkov sa snažíme používať čo najmenej materiálu a inovujeme ho tak, aby nevznikal zbytočný odpad. 


Ďakujeme, že kupuješ výrobky z recyklovaných materiálov. Spoločne tak šetríme prírodné zdroje a znižujeme množstvo odpadu.