Pride 2021


Sme hrdí na svoje farby 🏳️‍🌈

Farebná dúhová vlajka je symbolom LGBT+ komunity už od roku 1978. Vlajka má symbolizovať hrdosť a dúha zasa prirodzenosť. Má povzbudzovať ľudí k tomu, aby nežili v klamstve. Naša PRIDE kolekcia má podobný účel – s pomocou farebných kúskov hravo vyjadríš svoje skutočné ja.


Oslavujeme #PRIDE2021

Stereotypy sú nuda. My v Dedolese nesúhlasíme so žiadnou formou diskriminácie. Oslavujeme pestrosť, veselosť a autentickosť každého jedného z nás. Naša dúhová kolekcia je odrazom nášho postoja. Láska ani móda nepoznajú hranice.Prečo práve jún?

Tento mesiac sa spája so Stonewallskými protestami z júna 1969, ktoré boli počiatkom boja za rovnocenné práva a koniec prenasledovania LGBT+ komunity v USA a postupne i v celom svete. Každoročne nám pripomína odvahu ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť svet, v ktorom sa narodili, a skoncovať s dlhoročným utláčaním.Dúhové komentáre

Pride kolekciou podporuje Dedoles tému diverzity a inklúzie v našej spoločnosti, ktorá je súčasťou našich firemných hodnôt. Mrzí nás, koľko nenávisti v dnešnej dobe táto téma rozprúdila. Rešpektujeme názor každého, ale zároveň ako silná značka cítime zodpovednosť aj voči všetkým menšinám, ktoré tu žijú. Ctíme si – ži a nechaj žiť. Otočme nenávisť na lásku, veď netreba súdiť iba preto, že je niekto iný ako ja. A nakoniec - svet predsa nie je len čierno-biely, čo poviete?

Myslíme si, že touto komunikáciou sme jasne vyjadrili postoj Dedolesa k tejto téme, no našu podporu sme sa rozhodli vyjadriť ešte intenzívnejšie. Za každý komentár pod našimi Pride postami na Facebooku alebo Instagrame, či už pozitívny alebo negatívny, venujeme 1 euro Fondu pre podporu LGBT+ komunity v Nadácii Pontis (maximálne do výšky 5 000 eur, počítať budeme aj predchádzajúce komentáre). Za komentár považujeme vyjadrenie názoru.