Dedoles drobné pre UNICEF

„Každé rozhodnutie ovplyvňuje mnoho ďalších. My sme sa rozhodli pomáhať.“ 
Jaro Chrapko, CEO Dedoles


Čo je Unicef?

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už od roku 1946. Pracuje vo viac ako 190 krajinách a teritóriách, na tých najťažšie dostupných miestach. V roku 1965 získal UNICEF Nobelovu cenu.
V spolupráci s vládami, mimovládnymi organizáciami a ostatnými agentúrami OSN ochraňuje UNICEF práva detí, zabezpečuje pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie a snaží sa zabezpečiť, aby dostali všetky deti na svete šancu naplniť svoj potenciál.



Pomohli sme v boji s detskou podvýživou

Na svete je 200 miliónov detí trpiacich podvýživou. Až 3 milióny z nich na podvýživu ročne zomierajú. Toto číslo je alarmujúce. UNICEF sa snaží túto situáciu riešiť za pomoci špeciálnej terapeutickej výživy na báze arašidov, ktoré môžu detičky jesť priamo z vrecúška. Jej výhodou je, že sa nemusí skladovať v chladničke, riediť vodou, ktorá je v kritických oblastiach často kontaminovaná a dieťa ju zvládne zjesť samo. Tri dávky výživy na raňajky, obed a večeru stoja pre jedno dieťa 1 euro.
V Dedolese si intenzívne uvedomuje svoj záväzok voči  spoločnosti, preto sme sa rozhodli pomôcť tým najzraniteľnejším a zapojili sme sa do boja s detskou podvýživou. Detský fond Unicef sme podporili sumou 64 403, 27 EUR. Túto sumu sa nám podarilo vyzbierať prostredníctvom Dedoles drobných - dobrovoľných príspevkov od našich zákazníkov, v období od 1. 11. do 31. 12. 2020.


Vďaka týmto príspevkom sa nám spoločne podarilo dostať z bezprostredného ohrozenia života až 1314 detí, ktoré sa budú môcť naďalej zdravo vyvíjať a robiť svojim rodinám radosť.

ĎAKUJEME!