Ako dopadla Ponožková výzva 2020

Ďakujeme, že ste s nami oslávili ľudskú jedinečnosťVďaka Ponožkovej výzve každoročne oslavujeme ľudskú individualitu a jedinečnosť. Spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu, ktorý oslavujeme každý rok 21. marca. Ako prejav solidarity a rozširovania povedomia o Downovom syndróme, sa počas tohto dňa nosia dve rozdielne ponožky. 

Zapojiť ste sa mohli aj vy, zdieľaním vašich fotiek s rozdielnymi ponožkami s hashtagom #ponozkovavyzva a kúpou ponožiek Dedoles, pretože sme z každého páru, ktorý sa v marci predal, venovali finančný príspevok na podporu ľudí s Downovým syndrómom.


Ako teda dopadla tohtoročná ponožková výzva? 

 10 533 € sme vyzbierali spoločnostiam, ktoré podporujú ľudí s Downovým syndrómom.
 14 000+ ľudí zdieľalo fotografiu na sociálnych sieťach s hashtagom #PonozkovaVyzva. 
 80 000+ ľudí sa dozvedelo viac o Downovom syndróme (aj vďaka tejto stránke).
 10+ krajín Európy sa zapojilo do ponožkovej výzvy.


Tento rok sme si dali za cieľ vyzbierať sumu vo výške 8 000 €. No vďaka vám, ktorí ste si zakúpili počas marca veselé ponožky, sa nám podarilo vyzbierať až 10 533 €. Ďakujeme! 

A tak, ako sme sľúbili, Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku venujeme 8 000 € z vybieranej sumy. Zvyšných 2 533 € venujeme medzinárodnej spoločnosti Down Syndrome International, ktorá združuje a podporuje jednotlivcov a organizácie Downovho syndrómu z celého sveta. 
Opäť máme za sebou úspešnú Ponožkovú výzvu a to iba vďaka vám - našim zákazníkom. Za to vám patrí obrovské ĎAKUJEME. Podporujme sa. Tešme sa z maličkostí. A aj naďalej sa spájajme pre lepšie zajtrajšky.