Pomáhame Ukrajine

Vyjadrujeme podporu a solidaritu našim ukrajinským kolegom, priateľom a všetkým ľuďom, ktorí sú v týchto dňoch vystavení ruskej vojenskej agresii a sú nútení opustiť svoje domovy a svojich blízkych. Postup Ruska je úplne v rozpore s hodnotami našej spoločnosti. 

Držíme s Ukrajinou a za každý predaný kus vybraného oblečenia zo špeciálnej podstránky darujeme rovnaký počet kusov ľuďom z Ukrajiny, ktorí prichádzajú na Slovensko a do Českej republiky, aby tu našli dočasný domov.  
#standwithukraine


Ako pomáhame?

Darovaním potrebného oblečenia pre organizácie, ktoré ho ďalej distribuujú ľuďom, ktorí prichádzajú z Ukrajiny často len s tým, čo si stihli narýchlo zbaliť. Zatiaľ sme poslali naše produkty napríklad Bratislavskému a Košickému a Prešovskému samosprávnemu kraju, Slovenskej katolíckej charite, Gréckokatolíckej charite Prešov, Odboru migrácie Ministerstva vnútra SR, Campu Žilina, OZ Dobré srdiečka, Pastoračnému centru Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, Bratislavskej diecéznej charite, OZ Pro asist, ubytovacím zariadeniam v meste Pezinok, Modra a obci Báhoň, Integračnému centru STOPA, Slovenskému a Českému červenému krížu, OZ Úsmev ako dar, nemocnici v Náchode, Cirkevnému zboru vo Frýdku-Místku, ukrajinským rodinám vo Svätom Jure, Zlatníkoch, Šali, Dunajskej Lužnej, Bratislave, Trnave, Košiciach, Inovci, Vysokej nad Uhom, Liběchove, Kutnej Hore, Šatníku Praha, Fluechtlingshilfe Erding Lengdorf, SWU Freeshop Altrip, charite v Uherskom Brode, Ženskému vzdelávaciemu ústavu v Brne, OZ Berkat Slovensko, o.z. Tvory dobro, mestu Plzeň, Městec Králové, OZ SaUvedom, klub SUN Náchod.

Tohtoročnou Ponožkovou výzvou sme podporili aj ukrajinskú organizáciu Ukrainian Down Syndrome Organization sumou 2000 €. Peniaze použili na dodávku humanitárnej pomoci, čo zahŕňa zháňanie paliva, organizáciu logistiky, prenájom áut, a podporu 15 rodín z Kyjevskej, Odesskej, Poltavskej oblasti, Vinnytsia aj Žytomyra.

Vďaka vám sme mohli ľuďom z Ukrajiny darovať už 82 099 kusov veselého oblečenia.