Dedoles drobné pre UNICEF


Poslaním detského fondu UNICEF je pomáhať deťom v núdzi. Pandémia COVID-19 spôsobila v krajinách tretieho sveta prerušenie či oneskorenie dodávok liekov, jedla a aj dostupnosti poskytovania zdravotníckej pomoci. Bezprostredne hrozí, že na svete pribudne v dôsledku pandémie 6,7 milióna hladujúcich detí. Už teraz z nich 3 milióny ročne na podvýživu umierajú. Ale nemusia.Na svete je mnoho chorôb, ktoré nevieme vyliečiť. Avšak 95% detí, ktoré trpia podvýživou, vďaka jednoduchým a lacným programom vyliečiť možno.

Na vyliečenie detí z akútnej podvýživy používa UNICEF špeciálnu terapeutickú výživu na báze arašidov, ktorú môžu detičky jesť priamo z vrecúšok. Nemusí sa skladovať v chladničke, nemusí sa riediť vodou (ktorá je často v kritických oblastiach kontaminovaná) a dieťatko ju môže samo, alebo s pomocou rodiča jesť priamo z vrecúška.
3 dávky takejto výživy – na raňajky, obed a večeru pre jedno dieťa stoja v prepočte 1 €.


V boji s detskou podvýživou chceme pomôcť aj my. Preto sme sa rozhodli, že Dedoles drobné, ktoré vyzbierame v období od 1. 11. do 31. 12. 2020 venujeme organizácii UNICEF.


Ďakujeme za vaše príspevky!


Viac informácií TU

Prispieť môžete aj TU